Vis daugiau žmonių įvykus eismo nelaimei ją fiksuoja ne popierinėse, o elektroninėse eismo įvykių deklaracijose. Draudikai pataria drąsiau naudotis elektronine deklaravimo sistema draudimoivykiai.lt, nes informaciją užfiksavus šiuo būdu, klientus greičiau pasiekia draudimo išmoka.Transporto priemonių draudikų biuro duomenys rodo, kad per karantiną išaugęs elektroninių deklaracijų skaičius nemažėja. Kiekvieną savaitę užpildoma iki 40 elektroninių deklaracijų.
Pranešti draudikams – tik nukentėjus
Draudikų biuro duomenimis, vidutinis pildžiusiųjų asmenų amžius – 38 metai. Vairuotojai, elektroniniu būdu pildydami eismo įvykių deklaracijas, vidutiniškai užtrunka apie 18 minučių. Ketvirtadalis visų deklaracijų užpildoma dviem išmaniaisiais įrenginiais. Pildant vienu įrenginiu, deklaracijos pildymą išmaniuoju būdu dažniau renkasi nukentėjusysis.„Karantinas vairuotojus paskatino aktyviau pildyti elektronines eismo įvykių deklaracijas. Tai – bekontaktis būdas pateikti informaciją apie eismo nelaimę.
Elektroniniu būdu užpildytas dokumentas yra naudingas ir draudikams, ir klientams. Mes galime gerokai operatyviau administruoti elektroninėje sistemoje užfiksuotus draudžiamuosius įvykius ir sparčiau atlyginti patirtus nuostolius“, – sako „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.Pasak V. Katilienės, šiuo metu „Gjensidige“ klientai užpildo 15 proc. visų elektroninių deklaracijų.
Apie įvykį pranešant tokiu būdu, jo kaltininkui nebereikia atskirai susisiekti su draudimo bendrove, ši informacija draudiką pasiekia automatiškai. „Svarbu žinoti, kad nukentėjusysis, net ir užpildęs eismo įvykio deklaraciją elektroninėje sistemoje, turi kreiptis į draudiką dėl išmokos“, – teigia draudimo bendrovės atstovė.
Vyresni vairuotojai domisi labiau
„Gjensidige“ užsakymu „Nielsen“ atlikto tyrimo duomenis, apie galimybę elektroniniu būdu registruoti eismo įvykį žino kas antras Lietuvos vairuotojas. Skaičiai rodo, kad didžiausia amžiaus grupė, susipažinusi su šiuo deklaracijų pildymo būdu – 45-54 metų amžiaus vairuotojai.
Penktadalis vairuotojų šio deklaracijų pildymo būdo nežino. „Paradoksalu, tačiau apie elektroninį eismo įvykių deklaravimo būdą daugiausiai nėra girdėję 20-24 metų vairuotojai, kurie, kaip įprastai manoma, labiausiai domisi naujovėmis“, – sako V. Katilienė.Tyrimas parodė, kad elektroniniu būdu pildyti eismo įvykių deklaracijų neketina 4 proc. mūsų šalies gyventojų.
„Šis rodiklis yra nedidelis, todėl tikėtina, kad per keletą metų Lietuvos vairuotojų elgesys pasikeis, ir daugiau nei pusė eismo įvykių deklaracijų bus užpildoma elektroniniu būdu“, – kalba draudimo bendrovės atstovė.Elektronines eismo įvykio deklaracijas reikėtų pildyti išmaniojo telefono naršyklėje įrašius adresą draudimoivykiai.lt.
Draudikų biuro duomenimis, šioje sistemoje yra užsiregistravę jau daugiau nei 6 000 vairuotojų. Deklaraciją užpildyti galima ir neužsiregistravus.Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu atliko „Nielsen“. Tyrimo metu buvo apklausta 1 600 Lietuvos gyventojų.