Kiekvienas, kuris vairuoja ne ką tik iš salono išvažiavusį automobilį, galėtų patvirtinti, kad transporto priemonės priežiūra reikalauja nemažai laiko ir pinigų. Kai kurioms problemoms reikalinga profesionali diagnostika ir remontas, tačiau netrūksta ir tokių, kurias diagnozuoti ir išspręsti galima ir patiems. Šį kartą aptarsime būtent tokius gedimus ir pasidalinsime patarimais, kaip reikėtų elgtis su jais susidūrus.
Skydelyje dega įspėjamoji tepalo lemputė
Tikriausiai net reikia sakyti, kokia svarbi yra variklio alyva – jei skydelyje užsidegs jos piktograma, iš karto turėtumėte sustoti ir užgesinti automobilį. Tokia piktograma gali byloti apie įvairias problemas, tačiau gali būti ir taip, kad paprasčiausiai pasibaigė automobilio tepalai. Atidarykite kapotą ir patikrinkite jų lygį – jei jis nukritęs žemiau leistinos ribos, Jums reikės pasirūpinti transporto priemonei tinkančiais tepalais ir bus galima pratęsti kelionę. Tačiau jeigu toks testas parodys, kad alyvos lygis yra pakankamas, automobilį teks nugabenti iki artimiausio serviso.
„Check Engine“ lemputė
Tai – dar vienas užrašas, kurį galima išvysti prietaisų skydelyje. Kartu su juo dažnai nušvinta ir variklio piktograma. Tačiau dėl jos ne visuomet reikėtų sunerimti: jei paveikslėlis yra mėlynas arba žalias, jis dažniausiai yra informacinio pobūdžio. Geltonos piktogramos yra kiek rimtesnės, o daugiausiai dėmesio reikėtų skirti raudonoms. Visgi, nepriklausomai nuo spalvos, tikslesnį gedimą Jums padės surasti automobilių diagnostikos įranga. Pagal klaidos kodą bus galima identifikuoti problemos pobūdį ir, jei tai nebus didelė bėda, naudojantis tokiu prietaisu, šią lemputę pavyks užgesinti.
Išsikrovęs akumuliatorius
Ši problema daugeliui pažįstama šaltuoju sezonu, tačiau ji gali užklupti ištisus metus. Sugrąžinti akumuliatoriui gyvybę ir vėl užkurti automobilį galėsite pasitelkę specialų jo įkroviklį arba naudodami užvedimo laidus ir pasikviesdami į pagalbą automobilį turintį kaimyną, bičiulį ar kolegą. Jei nepavyks pastebėti gyvybės ženklų, reikės jį pakeisti nauju. Šį darbą patariama patikėti specialistams, tačiau jeigu smulkūs automobilio remonto darbai Jums nėra naujiena, su tokia užduotimi taip pat turėtų pavykti susidoroti.
Padangų problemos
Daugelyje transporto priemonių galima rasti padangų slėgio lemputes, kurios užsidega tuomet, kai šis rodiklis nukrenta pernelyg žemai. Siekiant išvengti nesaugių kelionių, padangas kuo skubiau reikėtų pripūsti – tai tikrai galėsite padaryti ir patys. Lemputę užgesinti galima ir naudojantis prieš tai minėta diagnostikos įranga, tačiau jei slėgis krenta ženkliai, šio darbo vis vien nepavyks išvengti. Kalbant apie kitas padangų problemas, verta paminėti ir tai, jog esant reikalui, jas taip pat galime pakeisti patys. Tam bus reikalingas domkratas ir atsarginė padanga, kurią visuomet privalu turėti automobilio bagažinėje – tuomet pakankamai efektyviai bus galima pratęsti kelionę.
Kosmetinės problemos
Kai kurios transporto priemonių problemos yra kosmetinės – jas nesunku pastebėti plika akimi. Pavyzdžiui, jeigu pamatysite nedidelių įbrėžimų, pirmiausia juo bus galima patiems pamaskuoti pasitelkus specialius automobilinius dažus ar korektorius. Prie šios kategorijos būtų galima priskirti ir nusidėvėjusius valytuvus: jie dažniausiai nebeatlieka savo funkcijos, skleidžia nemalonų garsą ar netgi dar labiau išpurvina stiklą. Tokias detales patiems galima pakeisti vos per kelias minutes. Panašiai, kaip ir ratlankius, kurie taip pat gali prarasti savo pirminę išvaizdą. Jei norite juos apžiūrėti, spauskite čia arba aplankykite Pigu.lt el. parduotuvę.
Akivaizdu, kad egzistuoja pakankamai nemažai automobilio problemų, kurias galima išspręsti ir patiems. Jei kyla bent šiek tiek abejonių, verčiau šį darbą patikėti profesionalams, tačiau tikėtina, kad dažnu atveju pavyks išsiversti ir be jų.