• Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Elektromobiliai
    • Įdomu
    • Motociklai
    • Nauji automobiliai
    • Sportas
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Automobilių priežiūra
    • Remontas
    • Specialistas pataria
    • Verta sužinoti
  • Straipsniai
    • Straipsniai
    • Padangos, ratlankiai
    • Automobiliai, nuoma
    • Automobilio remontas
    • Automobilių dalys, įranga
    • Priežiūra, komfortas, paslaugos
  • Video
  • Partnerio turinys
Facebook
YouTube
Reklama
Susisiekime
Automedia.lt Automedia.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Elektromobiliai
    • Įdomu
    • Motociklai
    • Nauji automobiliai
    • Sportas
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Automobilių priežiūra
    • Remontas
    • Specialistas pataria
    • Verta sužinoti
  • Straipsniai
    • Straipsniai
    • Padangos, ratlankiai
    • Automobiliai, nuoma
    • Automobilio remontas
    • Automobilių dalys, įranga
    • Priežiūra, komfortas, paslaugos
  • Video
  • Partnerio turinys

Pirmieji į elektromobilių varžybas užsiregistravo su naujuoju „Nissan LEAF“

Vos paskelbus registraciją į ketvirtąsias elektromobilių varžybas „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“, entuziastai sukruto ir į organizatorių pašto dėžutę įkrito ne viena paraiška. Patys pirmieji suskubo Mindaugas Plukys ir Vitoldas Milius, registracijos formą užpildę praėjus tik dešimčiai minučių po jos paskelbimo. Jie gegužės 4-ąją vyksiančiose varžybose važiuos naujuoju „Nissan LEAF“ – pirmuoju elektromobiliu, sulaukusiu antros kartos modelio.

„Siekdami varžybų dinamiškumo, ribojame dalyvių skaičių – infrastruktūra Lietuvoje, kaip sakoma, nėra guminė, todėl jei registruotume pusšimtį elektromobilių, kažkam tektų ilgai laukti prie įkrovimo stotelės. Kai besivaržančių dvidešimt, ilgai netruks ir intrigos kur kas daugiau. Todėl dalyviai aktyviai registruojasi nuo pat pirmųjų minučių, vietos sparčiai užpildomos“, – teigia varžybų organizatorius Darius Grinbergas.

Taktikos neatskleidžia

M.Plukys su V. Miliumi važiuos naujuoju „Nissan LEAF“, kuris turi 150 AG pasiekiantį elektros variklį, o jo baterija viena didžiausių rinkoje – 40 kWh. Pagal dabar galiojančią NEDC ekonomiškumo testavimo metodiką, šis elektromobilis mišriu režimu gali įveikti 378 km, o pagal antroje šių metų pusėje įsigaliosiantį realistišką standartą WLTP – 285 km.

Elektromobilių varžybose teks įveikti 337 kilometrus, tad, važiuodamas ne didžiausiu tempu, naujasis „Nissan LEAF“ galėtų iš Vilniaus į Palangą nukeliauti nesustojęs? Ekipažo nariai apie tai nekalba.

„Mūsų taktika paprasta – pasiekti Palangą kuo greičiau, kiek tik leidžia kelių eismo taisyklės“, – teigia ekipažo narys M. Plukys.

Porininkas V. Milius yra bene geriausias pasirinkimas, siekiant važiuoti maksimaliai taupiai ir greitai. Jis – daugybės tūkstančių kilometrų ištvermės bei ekonomiškumo kelionių dalyvis ir rekordininkas. 

Naujajam „Nissan LEAF“ elektromobilių lenktynės bus ne pirmas išbandymas. Kovo pradžioje žurnalistai iš Estijos juo nukeliavo nuo Talino iki Ženevos automobilių parodos ir atgal, o antroje mėnesio pusėje pats M. Plukys per vieną dieną nuvyko iš Talino į Vilnių.

„Elektromobiliai yra visavertės transporto priemonės, jomis kasdienės kelionės yra patogios, o tolimi atstumai – jau įveikiami. Rinkoje auga tiek naujų, tiek naudotų automobilių pasiūla, vis daugiau žmonių atranda jų privalumus ir parodo atsakingą požiūrį į aplinkos apsaugą. Džiugu, kad elektromobilių įkrovimo infrastruktūra yra plečiama ir greitu metu aprėps visą Lietuvos teritoriją“, – pasakoja M. Plukys, pridurdamas, kad elektromobilių varžybas siūlytų pervadinti tiesiog maratonu ir bendraminčių – ekologiško gyvenimo būdo mėgėjų – suvažiavimu.

Artimiausiais metais išties numatomas didelis elektromobilių infrastruktūros pokytis – iki 2020-ųjų metų „Energijos sprendimų centras“ stotelių tinklą ketina išplėsti iki šimto.

Taktikos svarba

Jeigu toks „Nissan LEAF“ būtų startavęs pernai ar užpernai, jis būtų neabejotinas lyderis. Kai 337 km distancijoje tėra vos dvi įkrovimo stotelės dešinėje kelio pusėje (kaip ankstesniais metais), elektromobilio įveikiamas atstumas – itin svarbus. Tačiau šiemet, kai vien dešinėje pusėje yra šešios, o kairėje – dar penkios, pasirinkta krovimo taktika lems daugiau nei teorinės elektromobilio galimybės.

Praėjusiais metais užfiksuotas elektromobilių varžybų rekordas su „Hyundai Ioniq“ – 4 val. 5 min. – šiemet turėtų būti pagerintas. Ne tik trečdaliu didesnę bateriją turinčių naujųjų „Nissan LEAF“ modelių (jų greičiausiai bus daugiau nei vienas), bet tų pačių „Hyundai“, „Volkswagen e-Golf“ ar KIA Soul EV.

„Infrastruktūra labai prisideda prie rezultato. Kai įkrovimo stotelių mažai, elektromobilio baterijas reikia pildyti ilgai – dažnai iki pusvalandžio, o greičiausiai kraunama per pirmąsias 10–15 minučių. Todėl šiemet, kai įkrovimo stoteles magistralėje Vilnius–Klaipėda galima rasti maždaug kas 50 kilometrų, dalyviai galės važiuoti greičiau, gal net didžiausiu leistinu greičiu, ir stoti dažniau, o baterijas pildyti efektyviau“, – svarsto varžybų organizatorius D. Grinbergas.

Varžybose „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius–Palanga“ gali dalyvauti tik Lietuvoje parduodami elektromobiliai, todėl naujasis „Nissan LEAF“ greičiausiai bus šių metų favoritas – bent jau popieriuje jo nuvažiuojamas atstumas didžiausias. Tačiau praėjusiais metais didžiausią teorinį atstumą galintis nuvažiuoti „Volkswagen e-Golf“ liko antroje vietoje, o pirmosiose varžybose 2015-aisiais nugalėjo prie favoritų nepriskirtas „KIA Soul EV“. Todėl ir šiemet rezultatų prognozuoti be gegužės 4-osios popietės – neįmanoma.

Registracijos į ketvirtąsias elektromobilių varžybas anketa – šioje nuorodoje.

Total
0
Shares
0
0
0
0
0
Kiti įrašai
Motociklai keliuose
Skaityti

Motociklininkai grįžta į kelius: kodėl sezono pradžia pavojingiausia?

Ligier
Skaityti

Maži automobiliai – didelės bėdos keliuose: avaringumas šoktelėjo penkis kartus

Eismo įvykiai keliuose
Skaityti

Pavasarį keliuose padaugėjo eismo dalyvių, kuriuos vairuotojai pastebi per vėlai

Žieminės padangos
Skaityti

5 priežastys, kodėl žiemines padangas vertėtų palikti žiemai

Kelių remontas
Skaityti

Po žiemos kelių būklė prastesnė: prasideda intensyvus darbų sezonas

Senų padangų utilizavimas
Skaityti

Ar žinote atsakymą: „Kur dėti naudoti nebetinkamas padangas?“

Pokyčiai keliuose
Skaityti

Nuo balandžio 1-osios – svarbūs pokyčiai kelyje: didėja greitis, prasideda vasarinių padangų sezonas

Senos padangos
Skaityti

Nors padangas galima priduoti nemokamai, vairuotojai vis dar daro tą pačią klaidą

Kelių priežiūra
Skaityti

Kelių inžinierė Ieva: didžiausia motyvacija – noras, kad būtų geriau

Kliūtys kelyje
Skaityti

Nuo šiol – nauji kontaktai pranešimams apie kliūtis valstybinės reikšmės keliuose

kelių transportas
Skaityti

Nuo Klaipėdos iki Hormūzo: kaip pasaulio krizės perbraižo Lietuvos transportą?

Probro
Skaityti

Vilniuje atidaryta nauja „PRO BRO Express“ plovykla su sprendimu, sutaupančiu 6,5 t plastiko per metus visame tinkle

Duomenų galia sporte statistika
Skaityti

Duomenų galia sporte: kaip statistika formuoja žaidimo eigą ir sirgalių supratimą

MG automobiliai
Skaityti

„MG“ stiprina pozicijas Europoje: Vokietijoje atidarytas inžinerijos centras ir pristatytos naujos kartos baterijų bei hibridinės technologijos

Tarptautiniai pervežimai
Skaityti

Tarptautiniai pervežimai ir dvigubo apmokestinimo rizika: ką turi žinoti transporto įmonės

Kuro kainos
Skaityti

Seimas spręs dėl laikino akcizo degalams sumažinimo

Susisiekimo ministras
Skaityti

Susisiekimo ministras Juras Taminskas imasi lyderystės: įmonių vadovai telkiami energetikos krizės poveikio valdymui

Žemės ūkio technika
Skaityti

„Ivabaltė“ plečia produktų gamą gyvulininkystės ūkiams: partnerystė su prancūzų „Emily“ stiprins ūkių efektyvumą

NAUJIENOS

Elektromobiliai įmonėse

Paaiškino, kodėl įmonių pasirinkimu tampa elektromobiliai: ne tik dėl tvarumo

Automobilio pasirinkimas

Ekspertas atskleidė: kodėl lietuviai vietoje naujo elektromobilio mieliau renkasi naudotus „BMW“?

Zarasų aplinkkelis

Zarasų aplinkkelis bus statomas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu

Automobilio nuoma

Patarimai, kuriuos turi žinoti kiekvienas keliautojas: padės sutaupyti nuomojant automobilį

Automobilių vairuotojai žiemą

Lietuviška žiema labiausiai stebina prie vairo sėdančius užsieniečius – kai kurie ledo grandiklį mato pirmą kartą

Lietuvos logistikos ir transporto sektorius

Ar Lietuvos logistikos ir transporto sektorius pasiruošęs veikti krizėms tampant kasdienybe?

PATARIMAI

Sandėliavimas

Kodėl verta rinktis ekologiškus logistikos sprendimus?

Skystesnė ar tirštesnė variklio alyva: kaip pasirinkti?

Kaip greitai parduoti automobilį

Kaip Kaune greitai parduoti automobilį, kurio niekas nenori?

Vairavimas žiemą: svarbi automobilio techninė būklė

freepik.com / Kokie dokumentai būtini norint susigrąžinti PVM už degalus?

Kokie dokumentai būtini norint susigrąžinti PVM už degalus?

Kokį akumuliatorių pirkti dyzeliui?

PARTNERIO TURINYS

Kemperių remontas Vilniuje

Automobilių kabliai

Geras autoservisas Vilniuje

Kodėl naudotas dviratis – tarsi katė maiše?

SUNKVEŽIMIŲ NAVIGATORIUS Galaxy TAB Primo TRUCK 2013

Šviežia kava automobilyje? Dabar tai įmanoma

STRAIPSNIAI

Tunelinė automobilių plovykla

Tunelinė automobilių plovykla – skubantiems

Automobilių programa, išjungianti stabdžius ir variklį

Taupyti degalus: ultragarsas varikliuose

Ar purvini automobiliai važiuoja ekonomiškiau nei švarūs?

Pagalbos kelyje vairuotojai dažniau prašo dėl gedimų nei dėl autoįvykių

Kaip tvarkytis su prastu automobilio ekonomiškumu ir tepalo deginimu?

Padangos, ratlankiai
  • Padangų utilizavimas
    Padangų utilizavimas po sezono — kur dėti nusidėvėjusias padangas?
  • Padangų svarbiausi parametrai
    Svarbiausi padangų techniniai parametrai: į ką būtina atsižvelgti?
Automedia.lt Automedia.lt
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / kelioniuklubas.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt / motinyste.lt
Partneriai:  autorentalis.lt

Įrašykite raktažodį ir spauskite Enter.