Per šiuos metus Lietuvos didžiųjų miestų viešojo transporto parkus iš viso papildys daugiau kaip 100 ekologiškų troleibusų ir autobusų, įsigyjamų panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas. Naujų transporto priemonių jau įsigijo Vilnius ir Šiauliai, artimiausiu metu nauji autobusai ir troleibusai išvažiuos į Klaipėdos ir Kauno gatves. Iki metų pabaigos nauji autobusai pasieks ir Panevėžį.
„Nauji autobusai ir troleibusai Lietuvos miestuose jau teikia patogias kasdienių kelionių galimybes, keičia miesto gatvių vaizdą. Keleiviams suteikiama daugiau komforto, naujos transporto priemonės pritaikytos žmonėms, turintiems negalią ar specialiųjų poreikių, be to, eismo saugai užtikrinti visi nauji autobusai ir troleibusai aprūpinti modernia technologija – antialkoholiniais variklio užraktais. Tikimės, kad patogesnės kelionės sąlygos paskatins gyventojus vis dažniau vietoj savo automobilio pasirinkti viešąjį transportą“, – sako laikinai einantis susisiekimo ministro pareigas Rokas Masiulis.
Klaipėdos miestas įsigyja 18 žemagrindžių, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų, iš jų 8 standartinius ir 10 prailgintų. Autobusai bus pritaikyti neįgaliesiems, juose numatyta vaizdo stebėjimo sistema, skirta keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti, vaizdinės ir garsinės keleivių informavimo priemonės. Naujieji autobusai į aplinką neišmes kietųjų dalelių, sieros junginių.
Kaune netrukus pradės važinėti daugiau kaip 20 naujų troleibusų, įsigytų panaudojant ES fondų lėšas. Elektra varomos transporto priemonės neterš aplinkos, kelionės taps patogesnės, užtruks mažiau laiko. Troleibusų parko atnaujinimas Kaune itin svarbus, nes čia troleibusai važinėja didžiausiais keleivių srautais pasižyminčiais maršrutais ir dažnesniu, nei autobusų, tvarkaraščiu.
Panevėžy metų pabaigoje laukiama 12 ekologiškų, suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų. Jie padidins miesto viešojo transporto patrauklumą ir leis keliauti patogiau: mažės triukšmas, vibracija, bus kokybiškesnė ventiliacija, autobusai bus pritaikyti neįgaliesiems. Naujos transporto priemonės padės spręsti miesto oro taršos problemą, mažės autobusų gedimų, vėlavimo tikimybių.
Nauji troleibusai ir autobusai jau nuo šių metų pradžios atnaujino Vilniaus ir Šiaulių viešojo transporto parkus. Vilniuje įsigytas 41 naujas troleibusas, Šiauliuose – 12 suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų. Sostinės troleibusų salonuose įdiegtas Wi-Fi belaidis ryšys, įrengtomis USB jungtimis galima įkrauti išmaniuosius įrenginius. Šildymo ir kondicionavimo sistema su atskiru keleivių salono ir vairuotojo kabinos valdymu bei stiklo paketai geriau išsaugo tinkamą temperatūrą.
2014–2020 m. laikotarpiu penkių didžiųjų Lietuvos miestų viešojo transporto parkams atnaujinti iš viso skirta 32,25 mln. eurų ES sanglaudos fondo investicijų, savo lėšomis prisideda ir miestų savivaldybės.
„Atnaujinti savo viešojo transporto parkus pasinaudojant ES fondų investicijomis kviečiame ne tik didmiesčius, bet ir šalies rajonų savivaldybes. Tokioms investicijoms pasirengę mažesnieji Lietuvos miestai dažnai pirmenybę teikia elektriniams autobusams – ateities transporto priemonėms, itin tausojančioms aplinką. Sveikinu tokias iniciatyvas ir kviečiu kitas savivaldybes pasekti šiuo pavyzdžiu“, – sako ministras R. Masiulis.
Viešojo transporto parkams atnaujinti šalies rajonų savivaldybėms iš viso skiriama 11,2 mln. eurų ES fondų investicijų. Įsigyti elektra varomų autobusų yra pasirengę Tauragė, Druskininkai ir Alytus. Radviliškio ir Šiaulių rajonuose jau važinėja po 3 suslėgtomis gamtinėmis dujomis varomus autobusus. Įsigyti ekologiškų transporto priemonių planuoja ir kitų rajonų savivaldybės.