Stabilizatorius – visų pirma kam jis reikalingas ir kokią paskirtį automobilyje jis atlieka. Stabilizatorius randamas daugumoje automobilių pakabų. Stabilizatorius būna tiek automobilio priekyje tiek gale, bet dažniausiai tik automobilio priekyje. Kai kurie automobiliai stabilizatoriaus neturi nes jų konstrukcija gamykliškai jis numatytas nebuvo.
Stabilizatoriaus paskirtis ir funkcija
Kaip ir kiekviena pakabos detalė – stabilizatorius atlieka jam numatytą funkciją – stabilizatoriaus funkcija yra didinti automobilio stabilumą važiuojant nelygia kelio danga. Stabilizatorius paprastai sujungia vienos pusės vienos ašies ratą su kitos pusės ratu. Juos jungia metalinis strypas o jo gale priklausomai nuo konstrukcijos yra tvirtinamos traukutės, šarnyriukai, arba ir traukutės ir varniukai kurie yra tvirtinami prie apatinės šakės ar amortizatoriaus, priklausomai nuo automobilio markės ir modelio bei konstrukcijos.
Stabilizatorius prilaiko vieną ratą kito rato atžvilgiu, t.y. jei jūs važiuojate keliu ir staiga vienu ratu pataikote į duobę – kitas ratas stovėdamas ant kelio išlieka savo pozicijoje, o stabilizatorius tam ratui pataikiusiam virš duobės neleidžia susmigti į duobę gilyn nes jį laiko būtent stabilizatorius. Tam kad išlaikyti tokius smūgius kurių mūsų keliuose tenka nemažai dėl „pagerintų kelio savybių“ jo konstrukcija yra gan masyvi ir padarytas jis yra iš tvirto metalo.
Taigi, stabilizatorių traukių yra įvairių, ilgesnių ir trumpesnių, vienos tvirtinasi prie šakės apatinės, kitos prie amortizatoriaus, priklausomai nuo automobilio pakabos konstrukcijos. Žemiau pridedame dar vieną nuotrauką su keletu kitokių stabilizatoriaus traukių pavyzdžių kad būtų aiškiau kaip jie gali atrodyti.