Artėjant lapkričio mėnesiui, automobilių savininkai po truputį pradeda atidžiau apžiūrinėti praėjusį sezoną tarnavusias žiemines padangas ir, jeigu reikia, pradeda ieškoti naujų ratų apavų. Jų pasirinkimo dabar tikrai netrūksta, todėl nieko nuostabaus, kad pasirinkimo procese neišvengiama klaidų, kurios vėliau gali turėti įtakos kelionių komfortui ir saugumui. Šį kartą aptarsime populiariausias iš jų – pasitikrinkite, ar patys jų nekartojate.
Pasirenkamas netinkamas padangų tipas
Visų pirma norėtųsi pabrėžti, jog šaltajam sezonui reikalingos būtent žieminės padangos. Tiesa, yra galimybė važinėti su demisezoniniais gaminiais, tačiau jeigu automobilį naudojate pakankamai dažnai, ši alternatyva nebus pats tikslingiausias pasirinkimas. Klaida jo pavadinti nebūtų galima, tačiau reikėtų įvertinti tai, jog norint tokias padangas pritaikyti visiems metų laikams, tam tikras žiemos metu naudingas savybes gamintojams teko paaukoti. Tai reiškia, kad jos nebus tokios efektyvios, kaip būtent žiemai pritaikyti ratų apavai.
Į tipus žieminės padangos gali būti skirstomos ir pagal mišinį, ir pagal protektoriaus raštą – netinkami variantai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai iš anksto nepagalvojama apie savo vairavimo įpročius ir dažniausiai kelyje pasitaikančius iššūkius. Pavyzdžiui, minkštas mišinys puikiai sukimba su sniegu ir ledu, tad jis rekomenduojamas gamtos ar kaimo keliams. Kietas mišinys labiau pritaikytas nuvalytoms miesto gatvėms – jis savo privalumus atskleis šlapiame kelyje. Tuo tarpu dygliuotos padangos tiks bet kokiai dangai, tačiau bus triukšmingesnes ir negalės „įvažiuoti“ į kai kurias Europos valstybes.
Kalbant apie protektoriaus raštą, reikėtų vengti simetrinio – jis negali pasiūlyti geriausių savybių sukimbant su šlapia danga. Tačiau galite drąsiai rinktis kryptinį ar asimetrinį raštą – pastarasis puikiai tiks važiavimui bet kokiomis sąlygomis.
Neišsiaiškinamas tinkamas dydis
Nors visuomet akcentuojama tinkamo padangų dydžio svarba, kartais vairuotojai nusprendžia dėl grožio pasirinkti didesnius ar dėl kainos pirmenybę teikia mažesniems apavams. Visgi, jeigu vis dar norisi mėgautis saugiomis kelionėmis, šiuo klausimu verčiau neeksperimentuoti. Pasitikrinkite rekomendacijas ant vairuotojo durelių vidinės pusės ar ieškokite šios informacijos automobilio knygutėje ir rinkitės būtent tokius matmenis, kokie yra nurodyti. Tiesa, jeigu bus galima rinkis tarp kelių variantų, žiemą verčiau rinktis siauresnes, geriau sniegą ir vandenį išstumiančias padangas.
Pirmenybė teikiama kainai, o ne kokybei
Renkantis žiemines padangas, nereikėtų ieškoti kompromisų – puikiomis specifikacijomis pasižymintys gaminiai garantuos saugias keliones ir, tikėtina, tarnaus ne vieną šaltąjį sezoną, tad išlaidos netruks atsipirkti. Žinoma, tai tikrai nereiškia, jog būtina rinktis pačius brangiausius modelius, tačiau pravartu paskirti daugiau laiko ir paieškoti optimaliausio kainos ir kokybės santykio. Tuo labiau, kad net ir žymios kompanijos gali pasiūlyti tokių variantų. Puikus to pavyzdys – Hankook kompanija: spauskite čia, jeigu norite apžiūrėti jos siūlomų žieminių padangų asortimentą.
Per mažai dėmesio skiriama pagrindinių savybių analizei
Tam, kad lengviau suprastumėte, kurios žieminės padangos iš tiesų yra vertos Jūsų pinigų, turėtumėte daugiau laiko paskirti pagrindinių jų savybių palyginimui. Jums turėtų būti aktualus greičio indeksas, degalų sąnaudų efektyvumas ir sukibimas su šlapia kelio danga. O jeigu norisi mėgautis kuo tylesnėmis kelionėmis, reikėtų įvertinti ir ratų apavų triukšmingumą. Už geresnes specifikacijas gali tekti susimokėti daugiau, tačiau kartais vertei įtakos turi ir prekinis ženklas ar kiti niuansai, tad bus naudinga žinoti, už ką iš tiesų turite mokėti.Išvengę šių klaidų pasirinkimo procese, turėtumėte pakankamai lengvai išsirinkti tokus ratų apavus, kurie patikimai tarnaus ne vieną šaltąjį sezoną. El. parduotuvėje Pigu.lt žieminės padangos nustebins plačiu asortimentu – čia jas įsigysite palankiomis sąlygomis.