Jei jūs turite automobilį, kurį naudojate tik vasarą arba planuojate palikti jį ilgesniam laikui, turėtumėte žinoti kaip tinkamai jį saugoti, jog išvengtumėte problemų kai vėl norėsite jį vairuoti. Būtina laikytis tam tikrų elementarių taisyklių, kurios padės užtikrinti, kad po ilgo laiko jūsų transporto priemonė veiks taip, kaip ir prieš žiemojimą. Kiekvienas autoservisas gali patarti ką daryti su automobiliu, jeigu jis bus paliekamas ilgesnį laiką. Tačiau, dažniausiai yra taikomos bendros taisyklės.
Štai ką reikia padaryti, kad jūsų automobilis išliktų geros būklės:
Nuplaukite ir nupoliruokite automobilį. Tai galbūt iš dalies atrodo nesvarbu, bet turite žinoti, kad jei paliksite automobilį nešvarų, vandens dėmės, paukščių išmatos ar kitos medžiagos gali pakenkti dažams. Todėl prieš paliekant automobilį į garaže, gerai jį nuplaukite ir nupoliruokite. Taip pat išvalykite ir nupoliruokite ratlankius ir padangas.
Pakeiskite variklio alyvą. Jei ketinate laikyti automobilį ilgiau nei mėnesį, rekomenduojama pakeisti variklio alyvą prieš žiemojimą. Sena variklio alyva gali turėti nešvarumų, kurie gali pakenkti variklio detalėms. Geriau turėti šviežią variklio alyvą, kuri apsaugos variklį nuo korozijos ir kitų pažeidimų. Tuo labiau, kad jos keitimas tikrai jums nekainuos didelių sumų.
Užpildykite baką ir pridėkite kuro stabilizatoriaus. Jei planuojate laikyti automobilį ilgiau nei 30 dienų, būtina užpildyti baką pilną ir pridėti kuro stabilizatoriaus. Tai padės išvengti drėgmės kaupimosi kuro bakelyje ir sandarinimo tarpinėse. Kuro stabilizatorius taip pat apsaugos kuro sistemą nuo etanolio susidarymo ir variklį nuo dervos, rūgščių ir rūdžių susidarymo. Kuro stabilizatorius leis kuro kokybei išlikti iki 12 mėnesių nepakitusiai.
Palaikykite akumuliatoriaus įkrovą. Jei paliksite akumuliatorių be priežiūros ilgam laikui, jis gali išeiti iš rikiuotės ar net sugesti. Todėl rekomenduojama naudoti akumuliatoriaus įkrovimo priežiūros įrangą, kuri palaiko akumuliatoriaus įkrovą optimaliu lygiu ir neleidžia jam nusidėvėti. Akumuliatoriaus „prižiūrėtoją“ galima prijungti prie elektros tinklo ir palikti jungtą visą žiemą.
Patikrinkite visus skysčius ir užpildykite juos. Prieš paliekant automobilį į garaže, svarbu patikrinti ir užpildyti visus jo skysčius: stabdžių skystį, antifrizą, sankabos skystį, vairo stiprintuvo skystį ir kt. Taip pat patikrinkite antifrizo užšalimo tašką specialiu prietaisu, kad užtikrintumėte, jog jis neužšals šaltomis sąlygomis. Antifrizas taip pat apsaugo variklį nuo vidinės korozijos, todėl būtina užtikrinti, kad jis nebūtų praskiestas vandeniu.
Pasirinkite tinkamą saugojimo vietą. Ideali saugojimo vieta automobiliui yra garažas, kuris apsaugo jį nuo oro sąlygų ir palaiko stabilų temperatūros lygį. Jei neturite garažo ir negalite rasti tinkamos viešosios saugojimo aikštelės, galite naudoti kokybišką automobilio uždangalą, kuris apsaugos jį nuo nešvarumų ir drėgmės. Taip pat stenkitės, kad saugojimo vieta būtų uždara nuo graužikų, kurie gali sugadinti automobilio sėdynes ir elektros laidus.
Patikrinkite dokumentus. Jei neplanuojate naudoti automobilio ilgiau nei pusę metų, patartina pasitikrinti ar visi dokumentai yra tvarkingi. Galbūt turėsite pranešti savo draudimo bendrovei, kad nenaudosite automobilio ir galbūt tokiu būdu galėsite sutaupyti draudimo mokesčiams.Jei laikysitės šių patarimų, jūsų automobilis bent jau minimaliai bus paruoštas ilgam žiemojimui garaže ir išlaikys savo vertę ir stabilų veikimą praėjus šiam laikotarpiui. Kai grįšite prie jo po ilgos pertraukos, jums nereikės spręsti jokių problemų ar užsakyti remonto darbų. Tik nepamirškite pasitikrinti automobilio būklės prieš išvažiuodami, nes tik tai garantuos saugumą kelyje. Be to, būtinai įvertinkite automobilio būklę – jeigu prieš žiemojimą yra kažkokių gedimų, geriausia būtų juos iš anksto pašalinti, jog žiemojimo metu dėl oro sąlygų neatsirastų papildomos problemos.