Taip jau nutiko kad mūsų šalyje turbūt populiariausia markė yra Audi ir Volkswagen, taip vadinami tautos automobiliai kurie priešingai nei daugelis norėtų vis tiek genda. Tie kas vairuoja Audi ir Volkswagen automobilius žino kad priekinė pakaba yra taip vadinama daugiasvirtė pakaba kuri kiekvienoje pusėje priekinėje automobilio dalyje turi po keturias šakes, vairo traukės antgaliuką ir stabilizatoriaus ausį, dar vadinamą pakabą.
Tokia pakabos konstrukcija yra sudaryta iš dviejų apatinių ir dviejų viršutinių šakių, kurios turi sailentblokus ir šarnyrus kurie yra gamykliškai įlieti į aliuminio lydinio šakę, todėl keičiant šarnyrus tenka ir reikia keisti visas šakes, kurios kaip taisyklė būtent tokio amžiaus mašinose šiuo metu tikrai stipriai genda o mūsų super geri keliai, žinom kabutėse, prie jų ilgaamžiškumo tikrai neprisideda. Taigi, daug šakių priekyje dažnai asocijuojasi su daug išlaidų pakabos remontui, šiandien pamėginsime papasakoti ir parodyti kas ten iš tikro yra, ar tikrai brangu remontuoti daugiasvirtę pakabą, kaip atrodo šakės ir kokie remonto variantai.
Daugiasvirtės pakabos privalumai ir trūkumai
Daugiasvirtė pakaba veikia tikrai labai įdomiai ir jos kone didžiausias pliusas yra tas kad automobiliai turintys daugiasvirtę pakabą tikrai važiuoja per nelygumus minkštai ir solidžiai, mažiau bilda ir barška pakaba, puikiai dirba ir sugeria kelio nelygumus kas mūsuose šiai dienai tikrai aktualu. Pilnai sutvarkius daugiasvirtę pakaba ji tikrai laiko net ir mūsų nelygiais ir duobėtais keliais, juk ir tvarkomi automobiliai su šia pakaba jau viršija dešimtį metų, o daugelis šakių būna nei karto nekeistos.
Daugiasvirtės pakabos minusai ir trūkumai manau yra visiems žinomi – tai yra remonto kaina. Paprastai komplektas visas priekinių šakių, jei pilnas kainuoja netoli 2000lt jei tikrai kokybiškas, tad automobiliui kurio amžius daugiau nei 10 metų tai jau tampa ganėtinai didele investicija.
Daugiasvirtes pakabos remontas
Daugiasvirties pakabos remontas kaip ir minėjome aukščiau yra brangokas, pamėginsime papasakoti kodėl. Visų pirma reikėtų pradėti nuo to kad paprastai pradeda bildėti ir judėti viena ar dvi šakės, po kiek laiko, laisvumui atsiradus didesniam pradeda girdėtis dunksėjimo garsas automobilio salone važiuojant per nedidelius nelygumus. Tuomet galima diagnozuoti kurias šakes reikia keisti ir kurios jau kliba ir turi laisvumą. Žemiau pridedame keletą video klipukų kuriuose labai gerai rodomas šakių ir vairo traukės klibėjimas, maždaug galite įsivaizduoti kas būna kai taip kliba visos daugiasvirtės pakabos šakės…