Kalendorinė žiema jau prasidėjo, o tai reiškia, jog pamažu artėja ir šalčių laikotarpis, kuris erzina ne tik pėsčiomis vaikštančius ir dėl to šąlančius žmones, bet ir vairuotojus, kurie turi rūpintis savo automobiliu labiau negu bet kurio kito sezono metu. Druska barstyti keliai, beprotiškos temperatūros ir begalės sniego gali sukelti rimtų problemų – tad kaip „išgyventi“ šalčius?
Apšvietimas
Viena iš pagrindinių problemų žiemą – anksti besileidžianti saulė, o tai reiškia, jog grįžtant namo iš darbo, greičiausiai, tenka vairuoti aklinoje tamsoje. Todėl siūlome patikrinti savo automobilių šviesų būklę, pakeisti lemputes ir šviesas tuo atveju, jeigu jų šviesa turi smarkų geltoną atspalvį arba jos tiesiog nebešviečia pakankamai gerai.
Akumuliatorius
Neabejotinai svarbiausia dalis, kuria reikėtų pasirūpinti žiemą, yra automobilio akumuliatorius. Jeigu ne jis – nebeveiks nei šviesos, nei jokia kita automobilio dalis. Turėkite omenyje, jog šaltyje visi akumuliatoriai (ne tik automobilių, bet net ir kitų prietaisų) veikia daug sunkiau. Tai reiškia, jog jeigu jūsų akumuliatorius gana sunkiai veikdavo vasarą, šaltą žiemos dieną jis greičiausiai neveiks iš viso. Tad mūsų patarimas jums būtų patikrinti savo akumuliatorių dar prieš prasidedant tikriesiems šalčiams. Jeigu jo būklė yra prastoka, užsisakyti internetu naują akumuliatorių iš Pigu.lt internetinės parduotuvės galite jau dabar. Daugelis žiemą nutinkančių automobilių bėdų siejasi būtent su akumuliatoriumi, tad juo pasirūpinti būtina.
Aušinimo skystis (antifrizas)
Antifrizas yra skystis ypač svarbus jūsų automobiliui žiemą, kadangi būtent šis skystis neleidžia jūsų varikliui užšalti. Prieš prasidedant tikriems šalčiams, patikrinkite antifrizo kiekį automobilyje ir apžiūrėkite patį variklį – kartais nutinka taip, jog aušinimo skystis išteka ten, kur jis neturėtų ištekėti.
Padangų spaudimas
Spaudimo lygis padangose vasarą nėra labai svarbus (nebent planuojate važinėti Vokietijos autobanais), tačiau žiemą spaudimą tikrinti reikėtų nuolat. Esant dideliems šalčiams, padangų spaudimas gali smarkiai nukristi, o tai gali smarkiai pakenkti padangoms, o kai kuriais atvejais netgi sukelti jums ar jūsų artimiesiems didžiulį pavojų paprasčiausiai dėl to, kad automobilį su žemu padangų spaudimų suvaldyti yra žymiai sunkiau. Jeigu patikrinę padangų spaudimą išsiaiškinote, kad vienoje ar net keliose padangose spaudimo lygis yra nepakankamas, būtinai kuo greičiau pripildykite savo padangas oru. Tiesa, vėl orams šylant, nepamirškite oro pertekliaus išleisti!
Specialios priemonės keliaujantiems ypač toli
Dažnai leidžiatės į tolimas keliones automobiliu net ir žiemą? Tokiu atveju privalote būti pasiruošęs visiems įmanomiems atvejams – automobilyje turėkite išgyvenimo rinkinį. Niekada nežinote – galbūt važiuojant kažkur toli jūsų automobilis staiga užges, galbūt pasibaigs degalai, o gal kurią nors dieną oro sąlygos bus tokios pavojingos, kad paprasčiausiai nebegalėsite vairuoti ir jums teks nakvoti automobilyje. Bet kurio kito sezono metu tai nėra nei sudėtinga, nei beprotiškai nepatogu, tačiau žiemą tokie išbandymai gali būti netgi pavojingi gyvybei, todėl daug keliaujantiems automobilyje rekomenduojame turėti miegmaišį arba antklodę, peilį, žibintuvėlį, pirmos pagalbos rinkinį, vandens, žiebtuvėlį ir baterijų. Tokiu atveju būsite pasiruošę netgi ekstremaliausiems išbandymams, kurie gali jus ištikti keliaujant į svetimą šalį per miškus ar kalnus.