• Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Elektromobiliai
    • Įdomu
    • Motociklai
    • Nauji automobiliai
    • Sportas
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Automobilių priežiūra
    • Remontas
    • Specialistas pataria
    • Verta sužinoti
  • Straipsniai
    • Straipsniai
    • Padangos, ratlankiai
    • Automobiliai, nuoma
    • Automobilio remontas
    • Automobilių dalys, įranga
    • Priežiūra, komfortas, paslaugos
  • Video
  • Partnerio turinys
Facebook
YouTube
Reklama
Susisiekime
Automedia.lt Automedia.lt
  • Pradžia
  • Naujienos
    • Naujienos
    • Elektromobiliai
    • Įdomu
    • Motociklai
    • Nauji automobiliai
    • Sportas
  • Patarimai
    • Patarimai
    • Automobilių priežiūra
    • Remontas
    • Specialistas pataria
    • Verta sužinoti
  • Straipsniai
    • Straipsniai
    • Padangos, ratlankiai
    • Automobiliai, nuoma
    • Automobilio remontas
    • Automobilių dalys, įranga
    • Priežiūra, komfortas, paslaugos
  • Video
  • Partnerio turinys

„Press ralis“ grįžta pas kaimynus: 2018-aisias vyks Lietuvoje ir Latvijoje

Vienas labiausiai laukiamų Lietuvos ir kaimyninių valstybių automobilių žurnalistų renginių – „Press ralis“ – šiais metais tradiciškai vyks pirmąjį birželio savaitgalį, 1-2 dienomis, o jo trasos drieksis Lietuvoje bei Latvijoje. Kelių dešimčių sportinių ir istorinių automobilių karavanas pirmąjį birželio penktadienį startuos Šiaulių centre, o šeštadienį finišuos Palangoje, Vytauto gatvėje. 

„Tai bene ilgiausias Lietuvoje be pertraukų vykstantis ralis. „Press ralio“ ekipažo vairuotojas turi būti žurnalistas – mano žiniomis, tokių renginių pasaulyje daugiau nėra, tad į Lietuvą kiekvienų metų birželio pirmą savaitgalį keliauja apie automobilius rašantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų valstybių – pavyzdžiui, pernai renginyje sulaukėme net kolegų iš Indijos bei Islandijos“, – teigia renginio organizatoriaus, Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

Trys renginiai vienu metu

„Press ralyje 2018“ bus trys renginiai. Žurnalistų ekipažai bus dalijami į dvi grupes – sportinę bei turistinę, o papildomai dar vyks istorinių automobilių ralis „Lietuva 2018“. Sportinės „Press ralio“ grupės dalyviai varžysis lenktynių trasose, autodromuose ir didelėse aikštelėse, o kitų dviejų – orientacinėse, tikslaus pravažiavimo bei panašiose rungtyse.

„Praėjusiais metais pirmą kartą išbandėme tokią koncepciją. Visose grupėse susirinko daug dalyvių, o finiše visi dalijosi įvairiausiomis patirtimis bei emocijomis, todėl šiemet vėl kviečiame visų grupių dalyvius. Specialiai istoriniams automobiliams parengtas maršrutas drieksis gražiausiomis Žemaitijos vietomis, o sportininkai varžysis Šiaurės bei Vakarų Lietuvoje esančiuose autodromuose bei užsuks į Latviją“, – pasakoja V. Valiukevičius.

Nors sportinių bei istorinių automobilių grupių dalyvių keliai išsiskirs jau po starto ceremonijos Šiauliuose, pirmąją ralio dieną (birželio 1-ąją, penktadienį), jie finišuos ten pat – prie Palangos įsikūrusiame poilsio ir sveikatinimo centre „Atostogų parkas“.

Šeštadienį, antrąją ralio dieną, skirtingų ralio grupių maršrutai vėl išsiskirs po starto „Atostogų parke“ ir susikirs finiše Palangoje, Vytauto g. Pirmąjį birželio šeštadienį tradiciškai skelbiama vasaros sezono atidarymo šventė, tad „Press ralio 2018“ finišą pasiekusius dalyvius pasitiks minios į Lietuvos vasaros sostinę susirinkusių žiūrovų.

Dėmesys saugiam eismui

Kaip ir daugelyje automobilių sporto renginių, taip ir „Press ralyje“ daug dėmesio skiriama eismo saugumui. 

„Daugelis lenktynininkų yra puikus pavyzdys kitiems vairuotojams – jie demonstruoja, kad varžytis su kitais reikia trasose, o gatvėje tą daryti nėra nei protinga, nei saugu. Istorinių automobilių ralio „Lietuva 2018“ dalyviai demonstruoja pavyzdingą važiavimą viešuose keliuose ir rodo, kaip mėgautis kiekviena kelionės akimirka“, – sako „Press ralio“ organizatorius V. Valiukevičius.

Į šių metų ralio maršrutą yra įtraukti ir du slidžių dangų autodromai, esantys prie Šiaulių (Šiaulių darbo rinkos mokymo centro) ir Klaipėdos (Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro). Analogiški yra ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose, o juose išbandyti jėgas gali kiekvienas norintis bei tuo pačiu  gauti profesionalaus instruktoriaus pamokas. Autodromuose vyksta ir įvairūs vairuotojų tobulėjimui skirti renginiai.

Tačiau „Press ralio 2018“ dalyviai autodromais naudosis ne tam, kad pagerintų saugaus vairavimo įgūdžius – jų pirminis tikslas yra būti greitesniems už varžovus. Tą padaryti sudėtingose slalomo trasose, dalis kurių išdėstyta ant asfalto, o dalis – ant slidžios dangos, paprasta nebus. 

Slidžių dangų autodromuose vyks maždaug pusė viso ralio greičio ruožų. Žurnalistai aplankys ir daugiau regiono įžymybių – Bačiūnų kartodromą bei kitas slalomo varžybų organizatorių pamėgtas vietas.

Total
0
Shares
0
0
0
0
0
Kiti įrašai
Automobilio draudimas
Skaityti

Automobilio draudimas kaip kasdienė atsakomybė, o ne tik teisinė prievolė

Apgamų šalinimas chirurginiu būdu
Skaityti

Apgamų šalinimui sakome „Taip“ ar „Ne“?

Viešasis transportas
Skaityti

Lietuvos viešojo transporto ateitis: elektra, vandenilis ar biometanas?

Automobilio priežiūra per šalčius
Skaityti

Naktimis spaus šaltukas: kaip pasirūpinti savo automobiliu lauke

Kelių priežiūra
Skaityti

Kelininkai dalijasi naujausia informacija apie eismo sąlygas

Sniegas kelyje
Skaityti

Tęsiantis smarkiam snygiui, „Via Lietuva“ vairuotojams primena svarbiausią informaciją, kaip elgtis kelyje

Automobilių nuoma
Skaityti

Realybė, neatitinkanti reklamos, gali kainuoti automobilių nuomos klientų pasitikėjimą

Vairuotojų klaidos
Skaityti

Lėtas įsibėgėjimas – varantis iš proto eisme? Vairavimo instruktorius atvirai apie vairuotojų klaidas

Slidus kelias
Skaityti

Kas trečias vairuotojas yra patyręs avariją dėl slidaus kelio: ką pataria vairavimo ekspertai

Automobilio alyva
Skaityti

Žiemos piktžaizdė: naudota alyva rūksta per kaminus – kodėl tai vis dar dažniausias pasirinkimas?

Vilkikai
Skaityti

Ekspertai sutaria: 2025-ieji – naudotų vilkikų rinkos brandos metai

Virtualus poilsis
Skaityti

Aukštaitijos gyventojai atranda virtualaus poilsio naudą

Plikledis
Skaityti

Kelininkai įspėja vairuotojus: keliuose galimas plikledis

Kelių priežiūra žiemą
Skaityti

Kelininkai primena, kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai

Vandenilio programa
Skaityti

KU jungiasi prie Europos vandenilio platformos: stiprės studijos, tyrimai ir partnerystės

Lietuvos keliai
Skaityti

„Via Lietuva“ tapo Lietuvos atsakingo verslo asociacijos nare

Elektromobilių įkrovimo stotelės
Skaityti

„Enefit“: per metus Lietuvoje – 91 nauja elektromobilių įkrovimo stotelė

Padangų perdirbimas
Skaityti

Padangų atliekų tvarkymo galimybės Lietuvoje

NAUJIENOS

Valstybinis kelių fondas

Pradeda veikti Valstybinis kelių fondas: kas bus padaryta?

Senos padangos

Naujuosius pasitikime švariai!

Susisiekimo ministerijos darbai

Kas pasikeitė 2025-aisiais: Susisiekimo ministerijos darbai, kuriuos žmonės jaučia kasdien

Enefit krovimo stotelės

„Enefit“: elektromobilių įkrovimo stotelių skaičius Lietuvoje perkopė 300

Naujų automobilių pardavimai Lietuvoje

Lietuva – lyderė Europoje: sparčiausiai augo naujų automobilių registracijos, fiksuotas elektromobilių šuolis

Dulkės automobilyje

Dulkės ir pirštų antspaudai automobilyje: ar jų valymas tik kova su vėjo malūnais?

PATARIMAI

Bio-DME degalais varomas sunkvežimis įveikė 100 tūkst. kilometrų ridą

Kaip prižiūrėti valytuvus

Plauname automobilį

Patarimai atsakingam vairuotojui: kada reikia susirūpinti padangų amžiumi?

Automobilio likutinė vertė: numatyti sudėtinga, bet naudinga

Kaip nusipirkti patikimą automobilį

PARTNERIO TURINYS

SUNKVEŽIMIŲ NAVIGATORIUS Galaxy TAB Primo TRUCK 2013

Kėbulo virinimo darbai Vilniuje

Automobilių supirkimas šiauliuose

Priežastys, kodėl verta rinktis automobilių supirkimą Šiauliuose

„CityBee“ pradeda veiklą Alytuje

„CityBee“: 2017-aisiais Lietuvoje įvyko automobilių dalijimosi paslaugos lūžis

Amortizatorių keitimas Vilniuje

STRAIPSNIAI

BMW gamins ir „i8 Spyder“ versiją

TOP 10: kodėl tikri vyrai vairuoja su mechanine pavarų dėže

Hyundai i30 Naujas rūbas

Sportinis oro filtras

„Opel Ampera” skirtas ECOBEST apdovanojimas

Ratus balansuoti būtina

Padangos, ratlankiai
  • Padangų utilizavimas
    Padangų utilizavimas po sezono — kur dėti nusidėvėjusias padangas?
  • Padangų svarbiausi parametrai
    Svarbiausi padangų techniniai parametrai: į ką būtina atsižvelgti?
Automedia.lt Automedia.lt
Projektai:  statybajums.lt / manosveikata.lt / kelioniuklubas.lt / skaitome.lt / verslo.tv / seostraipsnis.lt / mokslozinios.lt / zvejosapnas.lt / protobokstai.lt / motinyste.lt
Partneriai:  autorentalis.lt

Įrašykite raktažodį ir spauskite Enter.