Kurį navigatorių pirkti? Kuri GPS navigacija geresnė? Kas patars?
Dažnai žmonėms besidomintiems GPS navigacijomis iškyla natūralūs klausimai: Kokią navigaciją pasirinkti? Kokia navigacija yra geriausia pirkėjui, ne pardavėjui parduoti?
Naturaliai žmogus pradeda ieškoti atsakymų keliais būdais:
1- Pasitelkdamas į pagalbą Google paieškos sistemą, ieškodamas atsiliepimų įvairiuose forumuose, aprašymų, pastabų ir patarimų, bei kitais panašiais būdais;
2- Kreipdamasis rekomendacijos pas draugą, kolegą ar kaimyną, kuris jau naudoja vieną ar kitą GPS įrenginį…
3- Ieško pažystamų iš elektronikos ar GPS srities tikėdamasis gauti nuoširdų patarimą;
4- Kreipiasi į specializuotą parduotuvę, ir bando gauti visą dominančią informaciją.
Visi būdai yra geri ir tikrai sveikintini. Tačiau grūdą nuo pelo atskirti vertėtų, nes visais atvejais yra išimčių kurios labai dažnai pasitaiko, ir tai natūralu, nes:
1- Forumuose dažnai dalyvauja ir apie savo importuojamą produkciją teigiamus atsiliepimus rašo pats importuotojas, vadybininkai, darbuotojai ar tiesiog geri jų draugai, o apie kitą prekę pabers kartais absurdiškos neigiamos informacijos;
2- Draugas gali Jus tik supažindinti su savo turima navigacija, bet aklai tiketi, kad Jums ji tiks nevertėtų, nes galbut jo turima navigacija atitnka jo poreikius, o Jūsų poreikių ji gali visai neatitikti. O gal jis pirko pirmą pasitaikiusią lentynoje ir džiaugiasi tuo ką turi, tačiau nežino nei naujovių, nei pokyčių, nei kas dar yra rinkoje;
3- Dažniausiai jei toks draugas/pažystamas elgiasi pagarbiai – jis iš ties pasiūlys geresnį modelį, gal būt net ne iš savo turimo asortimento, bet čia jau asmeniškumų ir santykių prizmė, kurios mes nenagrinėsime ir paliksime kiekvieno sąžinės reikalui.
4- Šis atvejis taipogi geras, tačiau tuomet pabandykite pasikonsuluoti su daugiau nei vienais pardavėjais, taip susidarysite šiek tiek aiškesnį vaizdą apie pardavėjus, jų siūlomas prekes. Pastebėsite, kad daugumos pardavėju nuomonės išsiskirs.
Taigi kaip matome, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Tačiau mes manome, kad klientai vertina savo pinigus, juolab GPS navigacija kainuoja ne kaip mėsos kilogramas, tad tikėtina, kad žmogus gerbdamas savo pinigus stengsis juos išleisti optimaliausiai prekei… Todėl trumpai pabandysime atsakyti į dažną klausimą: Ar tikrai perkant garsaus gamintojo prekę sumokame tik už vardą? Atsakymas bus teigiamas! Naturalu, kad kiekvieno rimto gamintojo produkto kainoje bus procentas ir už vardą. Tačiau vertėtų pagalvoti ar prastas ir nepatikimas gamintojas užsitarnautų gerą vardą visame pasaulyje? Manau aišku visiems kad ne. Taip kad mokant šiek tiek daugiau už gerą prekę Jūs gausite kokybišką prekę, nes nei vienas gamintojas nenorės rizikuoti savo sunkiai užtarnautu vardu, parduodamas nekokybiškas prekes. Yra ir dar svarbių smulkmenų: Rimtos kompanijos ir koorporacijos stengiasi rūpintis savo klientais vis tobulinant savo prekes, programines įrangas, ir žinoma žemėlapius. Tai didelės investicijos iš jų pusės. Tikiuosi šios informacijos pakaks supratimui apie kainą, bei tikimės į klausimą atsakėme.
Taip pat manome turėtų iškilti sekantis klausimas: Kas yra rimti gamintojai ir koorporacijos? Juk daug visokių GPS navigacijų žinome? Taip, Jūs teisūs, pavadinimų žinome daug, tačiau Lietuvos rinkoje yra vos keli gamintojai, kurie gamina savo produkcijas, programines įrangas, tik savo programoms skirtus žemėlapius. Tai: Garmin, TomTom ir galima paminėti – Becker.
Žinoma jūs iš kart paklausite: O kas tuomet yra EuroGPS, Lark, CoClever, PowerMax, Navimax, Prestigio, Navio, EuroGPS, ReGo, DreimGo, Ozon, NavRoad, Storm, NaviGold ir t.t.? Juk šias navigacijas taip dažnai matome įvairiose parduotuvėse, bei garsiuose prekybos centruose! Na atsakyti vienareikšmiškai mums sunku ir net nelabai įmanoma, nei korektiška kitų mūsų kolegų, pardavėjų ir importuotojų atžvilgiu. Tačiau situacija yra tokia, kad ant kiniečių sukurtų produktų galima parašyti kokį tik norite pavadinimą, tereikia užsakyti. Vieni iš šių kinietiškų produktų yra aukšesnės kokybės, kiti labai ekonomiški, čia taipogi priklauso ką užsakinėja pats importuotojas/pardavėjas. Negalime sakyti kad tai labai blogos, bet negalime sakyti apie visas ir kad labai geros. Juolab genda visi, tiek patys brangiausi, tiek patys pigiausi, tik va labai stipriai skiriasi gedimų procentas. Tad visumoje, tai nėra nei gamyklos, nei gamintojai, nei koorporacijos apie kurias jau kalbėjome aukščiau. Tai tiesiog kiniška produkcija, kurios komplektacijas, elektronikos dalis, korpusus ir pavadinimus užsako pats užsakovas… Nei vienas iš šių “pavadinimų” negamina programų, negamins (neišpirkinės) žemėlapių ir jais tikrai nesirūpins. Tai tiesiog mažas kompiuteriukas su GPS imtuvėliu, kuris dirba windows aplinkoje, ko beja jau senai atsisakė dėl menko stabilumo, bei patikimumo – Garmin ir TomTom.
Tačiau jūs manau bandysite pataisyti: Juk visi šie “kiniečiai” parduodami su IGO programa, be to pardavėjas kartais net gali įrašyti ir Garmin, ir TomTom, bei ne tik juos… Taip, sutinkame su Jumis, juose jau bus dažniausiai IGO programa, nes kaip minėjome į šią opreracinę sistemą galimą įrašyti daug ką, kas dirba windows aplinkoje. IGO programa tiesiogiai kuriama windows aplinkai, TomTom sukūrė tik bandomają versiją kurios nebetobulina daug metų ir yra labai sena, o Garmin tiesiog protingi programuotojai pritaikė ant šios windows platformos, ji taipogi labai sena, net MENIU nebus pilnai išverstas į lietuvių kalbą. Bendrai kalbant – Garmin ir TomTom bus tik “bandomosios” senos versijos. Tai sakytume puiku ir universalu, tačiau pasaulio neapgausime ir naivumas čia nepadės, nes kokybiško daikto už žemą kainą įsigyti nepavyks, nepadės nei įrašytas Garmin ar TomTom’as, nes tai tik bandomojo lygio versijos, o ne pilnavertės programos, kurias rasite būtent tik jų gaminamuose navigatoriuose.
Tai norite pasakyti, kad geros navigacijos tik Garmin, TomTom ir Becker?
Tikrai ne, mes taip nesakome! Kaip jau minėjome pradžioje, svarbu žinoti kokie pirkėjo iškelti kriterijai GPS navigacijai. Jei nori turėti su GPS navigaciją nesusijusius privalumus, kaip kad: muzikos ir vaizdo grotuvas, užrašų knygelė, tekstinių dokumentų tvarkyklė, žaidimai ir dar daug privalumų – tai tokiam pirkėjui tiks tik “kinietiškos” tipo prekės. Tokiu atveju neužlipkite bent jau ant grėblio pirkdami pačia pigiausią, nes kokybės ten tikrai nedaug. Perkant kiek rimtensę kiniečių prekę (nesvarbu kokiu pavadinimu) yra daugiau šansų, kad navigacija kuomet jos yapč reiks – bent jau veiks.
Tačiau jei pirkėjo kriterijai aiškus: reikia navigacijos, patikimos, stabilios, ne žaisliuko, o rimto daikto – tuomet manome jums neverta rinktis iš kinietiškos produkcijos. Bet čia tik mūsų nuomonė ir patarimas. Nebūtina su ja sutikti.
Reziume:
Šiuo straipsniu nenorėjome nei vienos jums nuomonės įpiršti, tiesiog raštu papasakojome dažniausiai mums užduodamų klausimų atsakymus. Be abejonės klausimų yra ir daugiau, bet apie tai vėliau.
Tikimės, kad šis mūsų aprašymas nors kiek praskaidrins jūsų supratimą apie navigacijas, leis atskirti gamintojus nuo kinietiškos produkcijos prekių ir taps viskas nors kiek aiškiau.
Jei turite mums papildomų klausimų ar pastabų, susisiekite su mumis nurodytais kontaktais.
Su didžiausia pagarba GPS meistras.