Taip jau yra, kad šiandien į vairuotojo amžių bei stažą žvelgiame tik iš vienos puses – per jaunas arba dar mažai patyręs. Tačiau tuo pat metu, nemaža dalis vairuotojų yra tiesiog per seni vairuoti.
Dabar Lietuvoje galioja tokia tvarka, kad dviejų metų vairavimo stažo neturintis vairuotojas turi paženklinti savo automobilį dviem žaliais „Klevo lapais“. Vienas priekyje, kitas gale. Tokią tvarką dauguma aiškina paprastai – taip dideliame automobilių sraute bus paprasčiau pastebėti nepatyrusį vairuotoją, todėl negalėdami nuspėti jo veiksmų, galėsime važiuoti atokiau, arba į jo daromas klaidas žiūrėti atlaidžiau. Tačiau yra nemažai atvejų, kai avarinę situaciją sukelia jau ne tik didelę vairavimo patirtį turintis, bet ir garbingo amžiaus sulaukęs vairuotojas. Kodėl gi toks vairuotojas yra neženklinamas ir neišskiriamas iš srauto?
Juk reikėtų atsižvelgti ne tik į vairavimo stažą, bet ir į amžių. Mes suprantame, kad vairuoti automobilį 12 metų vaikas yra per jaunas, todėl nustatėme ribą – vairuoti automobilį gali asmuo, kuriam yra ne mažiau nei 18 metų. Tai mes aiškiname tuo, jog tokio amžiaus asmuo yra pakankamai subrendęs vairuoti. Tačiau ar nevertėtų nustatyti ribą, kai vairuotojas tiesiog per senas sėsti už automobilio vairo? Nes taip jau yra, kad sendamas žmogus tampa mažiau pastabus, jo reakcija sulėtėja.
Akivaizdu, kad šiuolaikinis gyvenimo tempas, daugumai senjorų tiesiog per greitas. Neretai gatvėje sutiksi senolį, kuris pasimetęs laukia kol jį kas nors praleis, arba pats be eilės kažkur braunasi. Neretai, tokie senjorai susilaukia aršaus kitų eismo dalyvių elgesio. Tad gal būtų paprasčiau atleisti, jei žinotume, jog už vairo sėdi senjoras? Gal derėtų senolių vairuojamus automobilius ženklinti, gal ne žaliais, bet raudonais „Klevo lapais“?
Apie senus vairuotojus, kurie sukelia avarines situacijas girdėti visame pasaulyje. Štai eseniai per pasaulį apskriejo žinia apie vairuotoją, kuris ne vieną kilometrą važiavo prieš eismą. Tai buvo senas žmogus, kuris net po 50 metų pertraukos išvažiavo į greitkelį. Savo kaltę jis aiškino tuo, jog jau pusę amžiaus nebuvo išvykęs toliau nei jo kaimelis ir tiesiog nežinojo, kad šiandien eismas vyksta ne dešiniąja, bet kairiąja kelio puse.