Įkraunami hibridai yra transporto priemonės, kurios suteikia įprastų ir elektrinių automobilių privalumus. Tokie automobiliai paprastai turi didesnes baterijas nei įprasti hibridai, todėl juos galima įkrauti tiesiog įkišus įkroviklį į elektros lizdą. Tačiau įkraunami hibridiniai automobiliai paprastai yra brangesni tiek už kitų rūšių hibridinius, tiek už įprastus automobilius. Štai keletas priežasčių, kodėl.
- Brangus akumuliatorius
Įkraunamiems hibridams reikalingi didesni ir galingesni akumuliatoriai nei kitų rūšių hibridams, todėl jų gamyba yra brangesnė. Nors baterijų kaina per keletą pastarųjų metų sumažėjo, tai vis tiek išlieka viena didžiausių įkraunamų hibridų sąnaudų.
- Sudėtinga konstrukcija
Įkraunamiems hibridams reikalinga sudėtingesnė pavaros sistema nei įprastoms benzininėms ar hibridinėms transporto priemonėms, o tai padidina gamybos sąnaudas. Papildomi komponentai ir sistemos, reikalingos benzininiam varikliui ir elektriniam varikliui sujungti, gali būti sudėtingesni, o jų projektavimas ir montavimas brangesni.
- Ribota gamyba
Kadangi šiuo metu didžioji dalis vairuotojų vis dar naudoja automobilius su vidaus degimo varikliais, o norintys pokyčių dažniausiai pereina tiesiai prie elektromobilių, įkraunami hibridiniai automobiliai sudaro sąlyginai nedidelę naujų automobilių pardavimų dalį. Dėl to jie dažnai gaminami mažesniais kiekiais, o tai gali padidinti gamybos kainą.
Apibendrinant galima pasakyti, kad įkraunami hibridiniai automobiliai yra brangesni nei įprasti benzininiai ar kiti hibridiniai automobiliai dėl didesnių ir sudėtingesnių akumuliatorių sistemų poreikio, sudėtingos konstrukcijos bei mažesnės paklausos. Laikui bėgant akumuliatorių kaina sumažės, todėl turėtų sumažėti ir įkraunamų hibridų kaina. Tačiau iki tol šią rinką jau gali būti perėmę elektromobiliai.