Stagnuojant naujų automobilių pardavimui, svarbu žinoti, į ką reikia atkreipti dėmesį perkant naudotą automobilį. Be abejo, svarbiausia čia yra automobilio širdis – variklis. Kaip pačiam atlikti kardiogramą nusižiūrėtam automobiliui?
Pirmiausia, paprašykite pardavėjo įrašų, kaip dažnai buvo atliekama automobilio profilaktika, kokia buvo techninė priežiūra, ar kada nors atliktas variklio remontas. Įrašuose paieškokite, kaip dažnai buvo keičiama variklio alyva. Tai vienas iš aiškiausių indikatorių sprendžiant apie variklį – jei alyva ilgą laiką nebuvo keičiama reguliariai, kad ir koks geras būtų pats variklis, jis suges dėl netinkamos priežiūros ir variklio remontas arba keitimas liks vieninteliu sprendimu.
Antra, iš išorės apžiūrinėdami variklį turėkite galvoje, kad jis greičiausiai nuplautas. Tikrindami, ar nėra nesandarių variklio dalių praleidžiančių tepalus, pažiūrėkite po automobiliu. Patikrinkite apatinę variklio bei transmisijos dalį – ten turi būti sausa. Pažiūrėkite, ar po mašina ant asfalto nėra tepalo dėmių – toks intensyvus lašėjimas greičiausiai pranašauja, kad variklio remontas ne už kalnų.
Trečia, užvedus automobilį atkreipkite dėmesį į išmetamuosius dūmus. Išskyrus juodus dūmus per šalčius iš dyzelinių automobilių bei nedidelį kiekį balsvų dūmų nuo vandens kondensacijos, matomų dūmų neturėtų būti. Jei jų yra, stebėkite spalvą. Juodi dūmai indikuoja per didelį kuro suvartojimą, melsvi – galimas variklio problemas.
Rinkdamiesi naudotą automobilį, stebėkite šiuos veiksnius. Juk geriau atlikti kardiogramą ir išsiaiškinti galimas automobilio sveikatos sutrikimus, nei vėliau operuoti automobilio širdį – variklio remontas nėra pigus malonumas.