Pagaliau nušvito saulė ir atšilo. Vairuotojams tai reiškia, kad visas žiemos purvas nuo mašinos turi būti pašalintas. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip profesionalas automobilį šešiais etapais iš murziaus pavers tviskančiu gražuoliu.
1. Variklio plovimas
Profesionalas tvarkyti automobilį po žiemos pradeda nuodugniai jį nuplaudamas. Specialus variklio ploviklis ištirpdo didžiausią purvą, po to viskas nuplaunama aukšto slėgio vandens srove, galiausiai likusį purvą patartina nutirpinti universaliu valikliu. Vandens srovė pašalina ir labiausiai pridžiūvusį purvą ir valiklio likučius. Po to variklis padengiamas sintetiniu laku, suteikiančiu blizgesio, apsaugančiu agregatus ir aukštos įtampos laidus nuo purvo bei drėgmės.
Purvui nutirpdyti profesionalas naudoja specialų variklio ploviklį ir teptuką. Likučiai pašalinami stipria vandens srove. Variklio plovimo kaina – nuo 40 litų.
Trukmė: 30 min.
Pasirūpinti variklio švara profesionalui yra pirmas ir svarbiausias darbas. Plaunantieji patys, turi įsidėmėti: variklį reikia plauti tik rankinio plovimo plovykloje ar specialioje vietoje su alyvos surinktuvu. Aukšto slėgio vandens purkštuvą reikia laikyti tinkamu atstumu, nes stipri vandens srovė kelia pavojų elektros įrangai ir tarpinėms.
2. Automobilio plovimas
Aukšto slėgio vandens srove pirmiausiai pašalinamas didysis purvas nuo kėbulo išorės, po to – purvas nuo durelių rėmų, slenksčių ir ratų nišų. Po to profesionalas šampūnu nuplauna visą automobilį ir tai daro rankomis. Baigdamas dar kartą pašalina purvo likučius aukšto slėgio vandens srove ir mašiną sausai nušluosto. Tokiu pat būdu nuplaunami ir ratai, kurie pabaigoje dar padengiami apsauginiu laku.
Plauti automobilį jums reikės šių priemonių: šluostės, kibiro, kempinės ir automobilio šampūno
Trukmė: 45 min.
Nuplauti automobilį, naudojant tinkamas priemones, lengvai pavyks kiekvienam. Jei naudojama kempinė ir šepetys, visada svarbu atkreipti dėmesį, kad jie būtų švarūs. Jei pašluostė nukrinta į purvą, ją būtina nuodugniai išplauti, kitaip ant kėbulo atsiras įbrėžimų.
3. Įbrėžimų pašalinimas
Prieš imdamasis kėbulo blizginimo, profesionalas pašalina paviršinius dažų įbrėžimus. Šlifavimo prietaisu, poliravimo priemonėmis ir švelniais rankų judesiais daugelį įbrėžimų galima padaryti nepastebimus. Tačiau tikėtis stebuklų, žinoma, nevertėtų. Jeigu įbrėžimas yra gilus ir pažeistas ne tik lako, bet ir po juo esantis dažų sluoksnis, padės tik dažymas.
Dažų įbrėžimai ir maži “randai” pradingsta naudojant šias priemones: poliravimo pastą, dažų sluoksnio valymo rinkinį ir dažų pieštuką
Trukmė: 30 min.
Automobilio savininkas gali pats pašalinti dažų įbrėžimus, priklausomai nuo pažeidimo sudėtingumo. Tam reikės kantrybės ir kruopštaus darbo. Jei teks šalinti gilesnius įbrėžimus, prireiks šiek tiek daugiau atidumo, nes per ilgai šlifuojant nesunku pratrinti dažus iki skardos.
4. Dažų poliravimas/vaškavimas
Atėjo eilė tvarkyti dažų sluoksnį. Pradedama nuo poliravimo. Profesionalas kėbulą padengia poliravimo priemone keliais etapais. Sunkiai prieinamas vietas, pavyzdžiui, durelių rankenėlių įdubas, jis poliruoja rankomis. Po to viskas kruopščiai nuvaloma specialiomis servetėlėmis. Kitas etapas – vaškavimas. Pabaigoje profesionalas rankomis įtrina vašką, suteikdamas dažams ypatingą blizgesį. Nedidelis patarimas: poliravimo priemonės likučius sunkiau prieinamose vietose pašalinkite dantų šepetėliu.
Tiems, kurie darbuojasi patys, brangiausiai kainuoja dažų priežiūros priemonės: poliravimo priemonė, vaškavimo priemonė, poliravimo šluostės
Trukmė: 120 min.
Derindamas poliravimo bei vaškavimo priemones – ir mėgėjas gali pasiekti puikių rezultatų. Kad dažai blizgėtų, pirmiausia būtinas kruopštumas ir kantrybė. Atsargiai, rūdys: kas neiškart atkreips dėmesį į dažų sluoksnio pažeidimus, rizikuoja patirti brangiai kainuojantį kėbulo lopymą.
5. Salono valymas
Kai visos daiktadėžės ir peleninės ištuštintos, profesionalas išpurškia visas plastmasines detales universaliu valikliu ir jas išvalo. Tada ateina apmušalų ir tekstilinių kilimėlių eilė. Dulkių siurbliu, kempine ir šiltu vandeniu iš jų galima pašalinti visas dėmes ir purvą. Galiausiai reikia nuvalyti langų
stiklus iš vidaus. Norint, kad nesusidarytų vandens nutekėjimo žymės ir nesusidarytų pelėsis, saloną patartina išdžiovinti džiovintuvu.
Jums reikės: šuns plaukų šepečio, apmušalų valiklio, stiklo valiklio, stiklo langų šluostės, šepečio, teptuko, dulkių siurblio
Trukmė: 90 min.
Valant saloną, reikia kruopštumo. Radijo niša, prietaisų skydelio siūlės ir ortakių nišos yra tikri dulkes traukiantys magnetai. Valdymo prietaisų skydelis bus švarus, jei siurbdami papildomai naudosite ir teptuką.
6. Plastiko priežiūra
Baigdamas profesionalas pasirūpina visomis plastikinėmis detalėmis. Slenksčius ir buferius jis išpurškia specialia priemone ir baigdamas nusausina juos šluoste. Be to, kad ant plastikinių kėbulo detalių neliktų jokių polirolio likučių, jis dar naudoja suslėgtą orą. Labai svarbu: gumines tarpines, kad šios nesutrūkinėtų, reikia apdoroti specialia priemone.
Automobilio valymas prieš vasaros sezoną baigiamas naudojant: gumos priežiūros priemonę, valdymo prietaisų skydelio valymo priemonę, plastmasės priežiūros priemonę
Trukmė: 30 min.
Valant plastikines detales, reikia būti ypač atsargiam. Jei buitinės valymo priemonės naudojamos prieš tai nepatikrinus valomų medžiagų atsparumo joms, rizikuojama nepataisomai sugadinti plastikines detales. Mes rekomenduojame naudoti specialias automobiliams skirtas priežiūros priemones.
Išvada
Ką gali atlikti profesionalas, tai nėra sudėtinga ir sumaniam mėgėjui. Turėdas šiek tiek laiko ir tinkamas priemones, kiekvienas gali pasiekti puikų rezultatą, o visas darbas užtruks tik keletą valandų. Ir nereikia baimintis išlaidų: daugumos automobilio priežiūros priemonių galiojimo terminas yra ne vieneri metai, o jų pakuočių užtenka keliems sezonams.